Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/themes/namo/functions/widget-functions.php on line 77
Historia - P.H.Z Kasol - Producent grzybów i owoców leśnychP.H.Z Kasol – Producent grzybów i owoców leśnych

NASZA HISTORIA

Zapraszamy do zapoznania się z całą historią firmy „Kasol J.A. Kazberuk oraz marki „Leśne Skarby”.


2

1984

Początek działalności gospodarczej Janusza Antoniego Kazberuka – otwarcie pierwszej Pizzerii w Białymstoku – „Paradiso”. Kolejki ustawiały się aż od drzwi wejściowych, a najpopularniejszą Pizzą była Pizza z grzybami…. można by rzec wróżyło to dalszy kierunek rozwoju firmy.

1988

Założenie firmy „Kasol Sp. z o.o. – w skład której wchodziło przedsiębiorstwo państwowe „Solniczki” jako większościowy udziałowiec oraz Janusz Antoni Kazberuk z 49 %, gdyż tyle w tym czasie mógł posiadać prywatny przedsiębiorca. Firma zajmowała się eksportem polskiego runa leśnego w każdej formie : w solance, suszonego, świeżego, mrożonego do krajów Europu Zachodniej – głównie Niemiec i Francji.

3

5

opienki

1989

Pierwsze grzyby marynowane z Białegostoku jeszcze pod marką „KASOL” trafiają do Białostockiego PSS SPOŁEM oraz do SUPERMARKETU ABC przy ulicy Legionowej.

POCZĄTEK LAT 90-TYCH

Bardzo dynamiczny rozwój firmy „Kasol” – zwłaszcza po wykupieniu państwowych udziałów przez Janusza Antoniego Kazberuka w 1991 roku.
Od tego momentu firma zmieniła nazwę na „Przedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego – Kasol – Janusz Antoni Kazberuk” – w skrócie „P.H.Z. Kasol – J.A.Kazberuk”, w tej formie i pod tą nazwą firma funkcjonuje do dnia dzisiejszego.

CEIDG

4

1992

Z roku na rok nasze grzyby marynowane znajdują coraz więcej odbiorców, w różnych częściach Polski, w tym okresie powstaje nazwa „Leśne Skarby”.
W tym czasie firma eksportowała rocznie tysiące ton grzybów z Polski oraz byłych Państw bloku wschodniego – min. Białorusi, Państw Bałtyckich, Rosji czy Ukrainy do krajów Europy Zachodniej.
Siedziba firma została przeniesiona z ulicy Tygrysiej na ulicę Baranowicką, a siedziba zakładu głównego z Solniczek do Białegostoku – również na ulicę Baranowicką,
w tym miejscu siedziba i zakład główny znajdują się do dnia dzisiejszego.

1993

Wzbogacenie oferty „Leśnych Skarbów” o grzyby suszone.

W związku z bardzo dużą ilością eksportowanych grzybów w tym okresie firma również posiadała dwa zakłady na Białorusi. Dodatkową inwestycją na Białorusi był również Hotel – „Zaslawni” nad zalewem w Minsku,
oraz restauracja „Siem Piatnic” na głównym prospekcie w Minsku.

96398

platne-drogi-na-bialorusi

1

Połowa lat 90 – tych

Wraz ze zmianą sytuacji na Białousi, Janusz Antoni Kazberuk skupił swoją aktywność w Białymstoku, jako priorytet stawiając rozwój marki „Leśne Skarby” na rynku polskim.
W tym czasie nastąpiła rozbudowa i modernizacja zakładu głównego przy ulicy Baranowickiej; zakup nowych urządzeń, oraz renowacja zarówno hal produkcyjnych oraz biura.
Również w tym czasie właściciel firmy „Kasol” otwiera pierwszą w Białymstoku i jedną z pierwszych w Polsce prawdziwą Chińską Restaurację – „China Garden”.

21

22

8

6

12

1995

Na miejscu dawnej Pizzerii „Paradiso” w Białymstoku powstaje Hotel – „Willa Pastel” oraz restauracja „Paleta Smaków” – W Hotelu dominuje ciepły domowy klimat, a restauracja pełna jest „Leśnych Skarbów”.

13

1996

1996

Wraz z rozwojem ogólnopolskich sieci handlowych – super i hipermarketów „Leśne Skarby” docierają w każdy zakątek Polski. Od tego momentu oprócz unikatowego logo na etykiecie znajduje się ono również na specjalnie dla nas przygotowanym wieczku.

1996

Wzbogacenie oferty „Leśnych Skarbów” o grzyby i owoce mrożone.

mail-3

14

Bez-nazwy-1

15

dwa

1997

Wzbogacenie oferty „Leśnych Skarbów” o przetwory z owoców leśnych.

1998

Początek słoika „Leśne Skarby” jako zastrzeżonego wzoru produkowanego tylko i wyłącznie dla naszych grzybów i owoców leśnych. Charakterystyczny wzór – szczupły w środku i szerszy u podstawy i przy wieczku na dobre rozgościł się na sklepowych półkach w większości sieci handlowych w Polsce. W kilku miejscach na jego zewnętrznej powierzchni zostały wygrawerowane charakterystyczne wypukłe Borowiki widoczne z zewnątrz i wyczuwalne przy dotknięciu.

2

63

46

1999

Instalacja nowych linii do blanszowania i mrożenia grzybów w Białymstoku, kolejna modernizacja i renowacja zakładu głównego przy ulicy Baranowickiej.

Koniec lat 90 – tych

Wraz z dynamicznym wzrostem sprzedaży naszych „Leśnych Skarbów” w Polsce, Janusz Antoni Kazberuk postanowił skupić się na rozwoju marki „Leśne Skarby” w Polsce oraz „Waldschatz” i „Forest Treasures”
na rynkach Europejskich, dzięki tej decyzji firma na stałe związała się z klientami detalicznymi, tworząc najbardziej rozpoznawalną i podobno najsmaczniejszą markę grzybów i owoców leśnych w Polsce.
W tym okresie kilkukrotnie uczestniczyliśmy w Poznańskich Targach produktów spożywczych Pol-Agra a nasze produkty i przepiękne stoisko zostało wyróżnione najcenniejsza nagrodą – „Hit Publiczności 1998”

logo logo-nie pobrane

11

48

10

9

53

18

borowiki-cale

lata 2000 – 2005

Dalszy bardzo intensywny rozwój sprzedaży naszych „Leśnych Skarbów”, rozbudowa istniejących hal produkcyjnych. Wprowadzanie nowych produktów pod naszą marką na bazie grzybów i owoców leśnych do sieci handlowych. Działania mające na celu konsolidacje i zbliżanie polskich firm zajmujących się skupem i dostawami runa leśnego do firmy „P.H.Z. Kasol J.A. Kazberuk”. Od tego momentu organizujemy cykliczne imprezy dla dostawców, pracowników oraz całej rodziny „Leśny Skarbów”

 

57

 

19

58

 

23

 

59

 

61

 

40-41

 

60

 

17

2002

Rozbudowa Hotelu „Willa Pastel” w Białymstoku – poprzez oddanie do użytku nowej części, w której znajduje się kilkanaście pokoi, sauny, oraz siłownia.

IMG_5247

2003

Początek sprzedaży bezpośredniej na rynku niemieckim naszych produktów pod marką „WaldSchatz”.

2004

W związku z rozwojem sprzedaży dżemów z owoców leśnych – głównie żurawiny i borówki, zdecydowaliśmy zróżnicować kolorystkę wieczka na grzyby marynowane i dżemy z owoców leśnych. Dodatkowo odświeżyliśmy nieco wygląd etykiety oraz samego wieczka. W tej formie „Leśne Skarby” trafiały do naszych marketów do połowy 2014 roku.

IMG_6549

20

2005- 2008

Dalszy rozwój firmy poprzez powiększenie kanału dystrybucji bezpośredniej do Hoteli i Restauracji na terenie kraju, uruchomienie własnej sieci przedstawicieli handlowych. Organizowanie rok rocznie z władzami miasta
Białegostoku oraz Stowarzyszeniem Szefów Kuchni „Podlaskiego Festiwalu Borowika” na rynku w Białymstoku. Bicie rekordów Guinnessa w największych potrawach z Borowików min. :
zupę grzybową czy risotto. Imprezy okazały się bardzo popularne wśród białostoczan, przewidziane atrakcję oraz każdorazowo koncert gwiazd skupiał tłumy mieszkańców. Od 2005 roku wraz z władzami miasta Białegostoku oraz Stowarzyszeniem Pomocy Rodzinie – Droga współorganizujemy Wigilie Miejską w Białymstoku, podczas której potrawy na bazie „Leśnych Skarbów” trafiają do najbardziej potrzebujących mieszkańców Białegostoku.

30

27

52

50

49

od 2005 roku

Wraz z władzami miasta Białegostoku oraz Stowarzyszeniem Pomocy Rodzinie – Droga współorganizujemy Wigilie Miejską w Białymstoku, podczas której potrawy na bazie „Leśnych Skarbów” trafiają do najbardziej potrzebujących mieszkańców Białegostoku.

namiot

koncert

mail-2

209

2009 – 2011

Budowa drugiego zakładu przy ulicy Baranowickiej w Białymstoku – specjalnie na potrzeby mrożenia, przygotowywania, sortowania oraz czyszczenia grzybów mrożonych. Nowe magazyny jednocześnie są wstanie pomieścić nawet do 3 000 000 kg grzybów i owoców leśnych. Od tego momentu firma znacznie rozwinęła się w kierunku mrożonego runa leśnego, eksportując kilkaset ton grzybów oraz owoców leśnych rocznie.

ve

38

72

2012

Odnowienie zakładu głównego, zakup nowych maszyn, odrestaurowanie hal produkcyjnych, zwiększenie powierzchni magazynowej zarówno na produkty mrożone jak i suche.

47

2011 – 2014

Okres rozwoju oraz promocji na rynkach zagranicznych, uczestnictwo w wielu najważniejszy ogólnoświatowych targach spożywczych. „Leśne Skarby” z Białegostoku można znaleźć już nie tylko we wszystkich Państwach Unii Europejskiej, ale również w obu Amerykach, Państwach byłego Związku Radzieckiego, Azji czy Australii.

ost

44

mail-1

2014

Jesień – te same „Leśne Skarby” w nowej odsłonie. Z okazji 25 lat naszych produktów na Państwa stołach zdecydowaliśmy się przeprowadzić konkurs na nowy projekt najbardziej znanego słoika grzybów marynowanych i owoców leśnych w Polsce. Nowy słoik nawiązuje kształtem do swojego poprzednika. Jednak dopracowany przez nas projekt charakteryzuje się elegancją, solidnością i prostotą. W miejscu wypukłych grzybów odnajdą Państwa charakterystyczną koronę widoczną również w napisie „Leśne Skarby”. Wraz z nowym słoikiem wprowadzamy również na rynek nowe opakowania na grzyby suszone oraz owoce i grzyby mrożone.

zbiorcze

IMG_5230

MROZ

2014 – Aktualnie

Już od kilku lat w firmie wraz z właścicielem Januszem Antonim Kazberukiem pracują jego synowie – Bartosz oraz Łukasz. Odpowiedzialni odpowiednio za jakość i produkcję oraz rozwój i sprzedaż.

Dodatkowo wśród osób pracujących w firmie „P.H.Z. Kasol – J.A. Kazberuk”, zarówno w biurze jak i przy produkcji, znajdziemy bardzo wiele osób będących w firmie od wielu lat. Dzięki nim Państwa ulubione „Leśne Skarby” są jeszcze ładniejsze i równie smaczne jak 25 lat temu.

Masz pytania? Napisz kasol@kasol.com.pl lub zadzwoń (0048)(85) 740-80-80

Kontakt

Dodaj komentarz

WordPress Image Lightbox